Il tegolo
* * * * *
Image
Restorant..
Një histori e vogël: emri i restorantit rrjedh nga specialiteti kryesor: Pesce alla tegola ”, nj...
Image
Yvoire
Xhin June, Prosecco, Ujë Tonik, Grejpfrut dhe Rozmarinë.
çmim
10,00 €
Image
Aperol spritz
çmim
10,00 €
Image
Pastis de Marseille
çmim
10,00 €
ushqim
Image
Perla noire
I rritur në plazhet e mrekullueshme të Utha Beach në Normandi, ky "Special" më pas pla...
çmim
5,00 €
Image
Gillardeau
Gillardeaus Special janë zgjedhur me kujdesin më të madh. Këto goca deti kanë një formë të r...
çmim
8,00 €
Image
Belòn du Belòn
Oshtë perle e sheshtë e rafinuar në lumin Belòn, reputacioni i tij, në fakt, ka shkuar nëpër ...
çmim
6,00 €
Image
Special du Belòn Cadoret
Kur goca arrin pjekurinë, ajo çohet në lumin Belòn për ta përfunduar. Këtu ajo plaket për nj...
çmim
8,00 €
Image
Oysters jellied në shampanjë me piper rozë
Ostër i marinuar në Pelte Champagne me Piper Pink
çmim
6,00 €
Image
Provë e papërpunuar
Shijimi i të gjithë furnizimit ditor të kapjes. Oysters, Mazzancolla, Karkaleca e Kuqe dhe Scampo...
çmim
40,00 €
Image
Plateau Crudité (2 persona)
Shijimi i të gjithë furnizimit ditor të kapjes. Oysters, Mazzancolla, Karkaleca e Kuqe dhe Scampo...
çmim
80,00 €
Image
Havjar Beluga rus
çmim
98,00 €
Image
Havjar rus Asetra
çmim
40,00 €
Image
Havjar rus Kaluga Amur
çmim
40,00 €
Image
Havjar Baikal rus
çmim
20,00 €
Logo
Mundësia për të kërkuar Pllaja me porosi sipas disponueshmërisë së momentit
Logo
Shënim: krustacet e përdorura në rrafshnaltat tona cruditèe janë ftohur dhe shkrirë me shpërthim
Image
Oktapod me krem Cannellini, qepë të ëmbla dhe të tharta dhe Fruta Crumble
çmim
16,00 €
Image
Sepfish Raviolo (Temperatura e Ulët), Krem Lulelakër Krem Lajthie, Karkaleca të Kuqe (të papërpunuara) dhe Havjar Salmoni
çmim
16,00 €
Image
Sallatë e ngrohtë me kallamar, mollë jeshile dhe sallatë të përzier
çmim
16,00 €
Image
Zgjedhja e djathrave italo-zviceranë me mjaltë dhe mustarda të ndryshme
çmim
20,00 €
Image
Karkaleca të pjekura, kunguj, patate të skuqura tapioke dhe pelte me lakër të purpurt
çmim
16,00 €
Image
Amberjack in Carnaroli Risotto (Cascina Oschiena), Krem me kopër dhe boronicë
çmim
28,00 €
Image
Carbonara di Mare: Tagliolini të bardhë me krem karrote, pluhur peshku RE dhe vezë të marinuar të grirë
çmim
20,00 €
Image
Kitarë me bojë sepje me presh dhe karkaleca të kuq nga Mazara del Vallo
çmim
20,00 €
Image
Tagliolini me San Pietro, krem me rrepë, domate dhe fruta kaper
çmim
20,00 €
Image
Spageti alla Chitarra, molusqe me guaska, percebes Galician dhe krem kungull i njomë
çmim
20,00 €
Image
Tagliolini me peshk monk, midhje dhe krem patatesh me shafran
çmim
20,00 €
Image
Versioni ynë i "Rock"
Pjatë pak më e kripur se pjatat e tjera të para të menusë sonë
çmim
20,00 €
Image
PARALAJMRIM
Të gjitha pjatat tona të para janë të përgatitura me makarona të freskëta për çdo celiac q...
Image
Peshku alla tegola - specialiteti i restorantit. peshk nostrale, tray i ekspozuar
Për kile
7,50 €
Image
Fileto merluci me kore, perime dhe krem kokosi
çmim
20,00 €
Image
Tuna e tymosur e prerë në feta (Nga Ne), Salcë Rakete Dhe ëmbël dhe e thartë
çmim
20,00 €
Image
Cacciucco Alla Livornese (Jo pikante)
çmim
30,00 €
Image
Karavidhe katalanase e frutave dhe perimeve të papërpunuara
çmim
75,00 €
Image
Karavidhe katalanase e frutave dhe perimeve të papërpunuara
NË HEKTOGRAM
18,00 €
Image
Viçi i prerë me patate të pjekura
çmim
20,00 €
Logo
Perime të pjekura në skarë
çmim
5,00 €
Logo
Patate të pjekura të pjekura
çmim
5,00 €
Logo
Salad i përzier
çmim
5,00 €
Logo
Perimet sezonale
E gatuar ose e skuqur
çmim
5,00 €
Image
Shtete desert
Konsultohuni me Stafin tonë për Disponueshmërinë Ditore
Image
Moscato d'Asti Canelli - Cascina Fonda
Të përfshira në shërbimin e çdo ëmbëlsirë të shtëpisë, shërbejmë një gotë musht rrush...
5% VOL, 2021
9,00 €
Image
ANARKI KUSHTETUESE VRESHTA MASSA 2021
Të përfshira në shërbimin e çdo ëmbëlsirë të shtëpisë, shërbejmë një gotë musht rrush...
çmim
9,00 €
Image
Shërbim i ëmbël
Për ëmbëlsirat nga jashtë
Çmimi për person
8,00 €
pije
Image
CHAMPAGNE AOC Louis Roedrer CRISTAL
55% Pinot Noir 45% Chardonnay Ky xhevahir fantastik mbetet akoma besnik ndaj vlerës që e frymëzoi...
12% VOL, 09/12
300,00 €
Image
MARC CHAUVET - Brut Millésime
Shampanjë Marc Chauvet Brut Traditon Përzierje: 1/3 Chardonnay, 1/3 Pinot Noir dhe 1/3 Pinot Meuni...
12% vol, 2013
90,00 €
Image
BURMAULTI KRISHTERIAN
Cuvée R de ROSA (Prénom de l'Arrière grand-mère paternelle) CHAMPAGNE D'ASSEMBLAGE: vins...
12% vol, sa
80,00 €
Image
Franck Bonville Extra Brut Champagne Blanc De Blancs Grand Cru
"Një Champagne Bianco di Bianco e përpunuar nga vendet e origjinës të klasifikuara si Grand...
12.5% VOL, 2012
90,00 €
Image
Louis Huot 2012 Annonciade St. Matin D'Ablois
GAME E THJESHTE POR ME VËRTETË MIRË E BËRË ME CILESI ÇMIM doza e ulët 5 gr. CHAMPAGNE CUVEE A...
12.5% VOL
70,00 €
Image
MICHEL GENET - GRAND CRU CHOULLY
COTE DES BLANCS VINTAGE 2010 RM 8 orë. Chardonnay 100% GC. CHOULLY "COTES DE BLANCS h.Valle de...
12% vol, 2013
70,00 €
Image
MALLOL - GANTOIS
Vigneron i vogël që punon 7 hektarë vreshta në Grand Cru në terroir Cramant dhe Chouilly në C...
12% vol, 2013
70,00 €
Image
Pehu-Guiardel & Fils Brut - Blanc de Noirs
Champagne Brut natyra 100% Pinot Nero nga Les Riceys. Verë me karakter të përcaktuar nga një hun...
12.5% vol
50,00 €
Image
Guy de Chassey - Premium Cru Brut Rosé
Prodhuesi: Guy de Chassey, Reims Përbëhet nga 70% Pinot Noir dhe 30% Chardonnay me një asamble t...
SA, 12%
60,00 €
Image
Pehu-Guiardel & Fils - Brut Rosé
Shampanjë me freski shqetësuese me një shkumë të hollë dhe delikate. Do të zhvillojë aroma t...
12.5% vol
60,00 €
Image
MICHEL GENET - GRAND CRU Blanc De Blancs Extra Brut
RM 8 orë Chardonnay 100% GC. CHOULLY "COTES DE BLANCS h.Valle dela Marne" VALLEE 'DE ...
12% vol, sa
70,00 €
Image
Mallol - gantois
Cramant Grand Cru: * COTE DES BLANCS Prodhues i vogël i verërave të tëra vetëm CHARDONNAY 100% ...
12% vol, sa
60,00 €
Image
CRU BARNAUT GRAND
à BOUZY DEPUIS 1874 100% BLANC DE NOIRS Grand CRU Quintessence du Pinot Noirs
12% vol, sa
60,00 €
Image
HUGUENOT-TASSIN - Nënshkrimi Extra Brut
Rajoni: Francë Hunda, shumë e freskët, zbulon notat e agrumeve, frutave të bardha dhe nuancave t...
12% VOL, SA
60,00 €
Image
Metoda klasike e Arunda Blanc de Blancs
Pamje: perlage e imët dhe e qëndrueshme, e verdhë kashte e ndezur, reflektime të gjelbërta Hund...
13% VOL
48,00 €
Image
NATYRA Oltrepò Pavese. Pinot Noir 100%
Karakteristikat organoleptike Ngjyra e verdhë e kashtës, ajo ka një depërtim të hollë dhe të ...
12% vol, 2019
30,00 €
Image
TALENT Oltrepò Pavese. Pinot Noir 100%
Ngjyra e verdhë e kashtës, ka një perlazh të imët dhe të vazhdueshëm. Aroma është e gjerë,...
12% VOL, 2019
30,00 €
Image
FRANCIACORTA GATTI ZERO DOZA
Shkumë e bollshme, depërtim shumë i hollë dhe i vazhdueshëm, ngjyrë rozë e fortë, aromë aro...
12.5% VOL, SA
48,00 €
Image
FRANCIACORTA - MACE ROSE
I marrë nga shtypja e butë e rrushit 100% Pinot Noir nga vreshtat e vendosura në zonën kodrinore...
12.5% VOL, 2021
48,00 €
Image
PROSECCO "SAN FERMO" BELLENDA "Millesimato"
Marrë nga fermentimi natyral i rrushit tonë Glera nga kodrat e Conegliano, të bëra me gaz dhe t...
11,5% VOL, 2021
30,00 €
Image
PROSECCO "SAIPH"
Ajo vjen vetëm nga vinifikimi i rrushit Chardonnay dhe bëhet i gazuar në shishe sipas metodës tr...
12.5% vol, sa
30,00 €
Image
Lambrusco Rive Dei Ciliegi DOC
E kuqe e fortë Kremoze e hollë dhe këmbëngulëse Hunda kujton aroma të forta të frutave të pj...
11% VOL, 2020
18,00 €
Image
MUSKADET ROYAL OYSTER
Në gotë tregon një ngjyrë të verdhë të bukur kashte, me reflektime të qarta jeshile. Hunda u...
12.5% vol, 2020
40,00 €
Image
PULIGNY-MONTRACHET "Les Champs Fiton Blancs"
CHARDONNAY 100% Philippe Bouzerau Viticulteur Il Karakteristikat organoleptike: Ngjyra delikate, kas...
13% vol, 2018
150,00 €
Image
Pouilly Fumé 'Baron de L' Baron de Ladoucette
"Baron de L" Pouilly Fumé konsiderohet ndër shprehjet më të larta të Sauvignon në bo...
2018, 12.5% VOL
130,00 €
Image
Philippe Bouzereau - Chassagne-Montrachet Blanc
SHËNIME PËR SHËNIM: Pamja: e verdhë kashte. Hunda: Aromat e lules së majës, akacies dhe dorëz...
2018, 13% VOL
100,00 €
Image
Philippe Bouzereau Bourgogne Cote D'Or
100% Chardonnay. ngjyra e saj është e verdhë kashte me reflektime të arta. Aroma e saj është e...
13% vol, 2020
55,00 €
Image
SANCERRE COMTE LAFOND Sauvignon 100%
Sancerre "Comte Lafond" është një etiketë që i përket një prej Emërtimeve më të ...
12.5% vol, 2019
50,00 €
Image
CHABLIS ALBERT PIC SAINT PIERRE
CHARDONNAY 100% Chablis i Albert Pic "Saint Pierre" është një verë e bardhë, minerale...
12.5% vol, 2020
50,00 €
Image
POUILLY-FUME 'LA DOUCETTE Sauvignon 100%
Pouilly Fumé nga Baron de Laudocette është një Sauvignon Blanc i pastër, i cili vjen nga rajoni...
12.5% VOL, 2021
55,00 €
Image
BORDEO CHATEAUX PEYRUCHET
Premier Cotes de Bordeaux Sauvignon Blanc 60% Semillon 30% Muscadelle 10%
13.5% vol, 2018
22,00 €
Image
Bordeo chateaux peyruchet
Verë me nota lulesh
12.5% VOL, 2018
20,00 €
Image
Chardonnay st. michael eppan
Kjo Chardonnay San Michele Appiano është një verë e bardhë që, në gotë, shpall veten me një...
13.5% vol, 2020
25,00 €
Image
NALS MARGEID - Magred Chardonnay
"Magred" nga Nals Margreid është një Chardonnay që tregon shumë mirë terroirin nga v...
14% vol, 2021
30,00 €
Image
KERNER DOC i Tirolit të Jugut Pacher Hof
Kerner 100% Pacher Hof, ndoshta interpretimi më i lartë i bërthamës nga Valle Isarco. Të paktë...
13,5% vol, 2021
35,00 €
Image
RYESLING TOPF
Kryqi i famshëm "Heiligenstein" konsiderohet vreshti më i mirë Riesling në të gjithë...
14% VOL, 2018
70,00 €
Image
RIESLING Johann Ruck
Meqenëse Plaku Hans Ruck punoi në prapavijë, i diplomuari nga Geisenheim, Johannes, ka marrë gji...
12.5% VOL, 2017
50,00 €
Image
CASTEL JUVAL - Riesling WG Windbichel
Kalaja Juval Riesling Windbichel prodhohet në luginën e poshtme të Venosta pranë Naturno. Rrushi...
2020, 14% vol
70,00 €
Image
CASTEL JUVAL - Riesling Unterortl
çmim
50,00 €
Image
CASTEL JUVAL - Riesling Gletscherschliff
Riesling Gletscherschliff i Castel Juval prodhohet nga rrushi nga vreshtat Riesling në Juval dhe ng...
2021, 12.5% vol
40,00 €
Image
NALS MARGEID - Pitron Riesling
Me një shije frutash dhe minerale, Riesling Pitzon karakterizohet nga aroma frutash të kajsisë dh...
13,5% vol, 2021
36,00 €
Image
NALS MARGREID - Gennen Sauvignon
Sauvignon 'Gennen' nga Nals Margreid është një e bardhë me shije dhe intensitet të shk...
14% VOL, 2021
25,00 €
Image
Gewurztraminer Tiroli Jugor Shën Michael Eppan
Përqendrim i madh i frutave. Në gotë, ajo ka një ngjyrë të verdhë intensive me reflektime të...
14% VOL, 2020
25,00 €
Image
VALENTINI TREBBIANO D'ABRUZZO DOC [2018]
lloji: varieteti i rrushit me verë të bardhë ende: rafinimi trebbiano d'abruzzo: fermentim sp...
12.5% vol, 2018
180,00 €
Image
VALENTINI TREBBIANO D'ABRUZZO DOC [2016]
lloji: varietet rrushi akoma i bardhë: trebbiano d'abruzzo rafinimi: fermentim spontan në fuç...
12.5% VOL, 2016
120,00 €
Image
Gorgona e Bardhë - Freskobaldi
Menjëherë dallohet nga një ngjyrë e verdhë kashte e ndritshme dhe e ndritshme, me reflektime t...
2021, 12.5% vol
120,00 €
Image
Timorasso "derthona" nga walter massa
E thatë, e ngrohtë dhe e butë. Ndjesitë prekëse në gojë dominohen nga një ekuilibër i mirë...
13.5% vol, 2020
30,00 €
Image
LIVIO FELLUGA Terre Alte - Pinot Bianco dhe Sauvignon
Buqete: elegance dhe kompleksitet i madh. Buqeta është e pasur, mbështjellëse dhe harmonike. Lul...
13,5% vol, 2019
80,00 €
Image
LIVIO FELLUGA Curubella Pinot Grigio
Pinot Grigio Doc Friuli Colli Orientali Curubella 2018 13% vol. vjen nga rrushi i mbjellë në 1981 ...
13% vol, 2019
45,00 €
Image
LIVIO FELLUGA Cigare Friulano
Friulano Doc Friuli Colli Orientali Sigar 2018 13% vol. toka që në Friuli e quajnë ponka ka lindu...
13% VOL, 2018
45,00 €
Image
Capichera vt
Vermentino Vendemmia Tardiva VT nga Capichera është paraqitur në gotën e një ngjyre të verdhë...
2019, 14% VOL
80,00 €
Image
CAPICHERA VIGN'ANGENA
Ngjyra: e verdhë kashte e thellë me reflektime jeshile-të artë, hundë pak e mbuluar: ngjall aro...
13,5% VOL, 2021
40,00 €
Image
IL MONTICELLO - Argjila gri 100% Vermentino Colli di Luni
Nga argjilat gri lind një verë me mineralitet të madh. Aromat e "gurta" shoqërohen me ...
13,5% vol, 2021
45,00 €
Image
DAMIAN PRINCIC - Ribolla Gialla Collio DOC Colle Duga
Collio Ribolla Gialla Colle Duga ka lindur në Cormons, në zemër të zonës Collio DOC, e karakter...
13% vol, 2021
35,00 €
Image
Vitovska skerk duino aurisina (ts)
NGJYRA: e verdhe kashte.BUKET: lule te egra dhe sane. Një varietet vendas, i lidhur ngushtë me ter...
12% vol, 2018
48,00 €
Image
MALVASIA SKERK Duino Aurisina (TS)
BUQETA: Aromatike dhe Frutore Një hardhi e lashtë me origjinë helene, e njohur në zonën e Mesdh...
14% vol, 2020
50,00 €
Image
CANDIDATERRA - Pandataria
Greco, Fiano dhe Falanghina të cilat janë rritur me sistemin Guyot. Vjelja bëhet në dhjetë dit...
13,5% vol, 2021
40,00 €
Image
HIBISCUS - Grillo - Valët e Diellit
Onde di Sole nga Hibiscus është bërë nga rrushi Grillo që rritet në ishullin Ustica, nga tokat...
13,5% vol, 2021
35,00 €
Image
ROERO ARNEIS Alberto Oggero Arneis 100%
Buqetë: e bollshme, e freskët dhe shumë frutore (shënime kajsi), lë të kuptohet se lule (gëlq...
12.5% VOL, 2020
30,00 €
Image
Grechetto 'Poggio della Costa' Sergio Mottura
Verë organike. Grechetto "Poggio della Costa" është një verë e bardhë emocionuese me...
2020, 14% VOL
30,00 €
Image
Vermentino di bolgheri - campo al noce
Lloji: E bardhë Still Dry DOC Grapes Vermentino 100% E verdhë kashte me reflektime të gjelbërta,...
13,5% vol, 2021
25,00 €
Image
FEUDO RUDINI '- Sicilian Grillo Tonnara DOC
100% GRILLO DOC SICILY Nga Grillo, një rrush i lashtë sicilian, vjen një verë e freskët dhe aro...
13% VOL, 2021
20,00 €
Image
FEUDO RUDINI '- Currents Catarratto Terre Siciliane
Verë e bardhë me freski dhe plotësi të madhe, ka një ngjyrë të verdhë kashte me reflektime j...
12.5% vol, 2021
20,00 €
Image
LA BèGUDE L'IRRèDUCTIBLE Famille Tari
Fantazma e tmerrshme e Domaine de La Begude - siç e përcakton vetë veraria Bandol Rosé "the...
13.5% vol, 2017
60,00 €
Image
Cenatiempo - roze
Rosato di Cenatiempo është një verë roze me një ngjyrë intensive dhe të ndritshme. Buqeta aro...
13% vol, 2021
25,00 €
Image
CAMPO AL NOCE - Rosato di Bolgheri
14,5% vol, 2021
25,00 €
Image
Ornellaia Bolgheri Rosso Superiore
Bolgheri Rosso Superiore "Ornellaia" është një supertuskane e famshme, një verë toska...
2018, 14,5% VOL
300,00 €
Image
ORNELLAIA - Serat e reja
"Le Serre Nuove" është një Bolgheri Rosso e pasur dhe plot trup nga Tenuta dell'Orn...
14,5% vol, 2020
80,00 €
Image
Costa Toscana Rosso IGT "Gorgona"
E kuqe e thellë rubin në sy, me reflektime delikate të granatës që rriten me plakjen. Sugjerime...
2019, 13.5%
250,00 €
Image
Vite Colte Essenze - Barolo di Barolo
NGJYRA Nebbiolo: e kuqe e prirur ndaj granatës BUQETË: intensive dhe komplekse, me nota manushaqej...
14% VOL, 2013
80,00 €
Image
Le Serre Nuove - Bolgheri Rosso Tenuta Ornellaia
"Le Serre Nuove" është një Bolgheri Rosso e pasur dhe plot trup nga Tenuta dell'Orn...
2019, 14,5% VOL
70,00 €
Image
Barbera Paths Walter Massa. Barbera 100%
E kuqe e fortë rubini. Kujtimet me shije me qershi dhe lule delikate janë pika fillestare e kësaj...
13.5% vol, 2020
25,00 €
Image
MARISA CUOMO - Bregu i Kuq Amalfi
Costa d'Amalfi Rosso nga kantina e famshme Marisa Cuomo është një verë e kuqe frutash me aro...
13.5% vol, 2020
25,00 €
Image
CAMPO AL NOCE - Rosso di Bolgheri
Ngjyra: e kuqe intensive rubin me reflektime vjollce. Erë: aroma, intensive dhe në të njëjtën k...
14% vol, 2021
20,00 €
Image
Xheferson
çmim
10,00 €
Logo
Hidhur
çmim
5,00 €
Logo
Limoncello
"Ofron shtëpinë"
Image
Brandi De Jerez - Kardinal Mendoza
40% vol
10,00 €
Image
Berta Monprà - Grappa e moshuar
çmim
10,00 €
Image
Berta Piasì - Brachetto Grappa në moshë
çmim
10,00 €
Image
CINQUETERRE Sciacchetrà
15% VOL
15,00 €
Image
Berta Roccanivo
43% VOL
20,00 €
Image
Përzgjedhja e Berta e Themeluesit Paolo Berta
43% vol
40,00 €
Image
Berta Tre Soli Tre
43% vol
20,00 €
Image
Konjak i zbehtë dhe i thatë Delamain
40% vol
20,00 €
Image
Capovilla Grappa di Barolo
44% VOL
10,00 €
Image
Uiski Marku i Krijuesit
45% VOL
10,00 €
Image
Shampanjë Daniel Bouju Konjak Grande
çmim
10,00 €
Image
UNKI KNOB CREEK Kentucky Straight Bourbon
çmim
20,00 €
Image
Uiski skocez Glenfiddich Single Malt
çmim
15,00 €
Image
RUM PLANTIMI Guajana
çmim
20,00 €
Image
Grappa 'Kushtuar babait' Marolo
çmim
10,00 €
Image
LA CENTENARA Grappa Gran Riserva 10 Vjet
çmim
10,00 €
Image
Absinthe Saint-Maudit
70% VOL
10,00 €
Image
James Eadie Single Malt Scotch Whisky me moshë 8 vjeç
46% VOL
15,00 €
Image
James Eadie Single Malt Scotch Whisky me moshë 12 vjeç
55.7%
20,00 €
Image
Uiski skocez Finlaggan Islay Single Malt
40% VOL
10,00 €
Image
Origjina - Rum nga fuçi unike Trinidad
70.1% VOL
40,00 €
Image
Caol Ila 20 Vjeç i lavdishëm - Uiski skocez Single Malt
51,5% VOL
40,00 €
Image
Rhum J. M Millesimé Martinique
2003, 41,8% VOL
20,00 €
Image
Bas-Armagnac Dartigalongue
1996, 40% VOL
20,00 €
Image
Rum marinar Caroni
51.4%
40,00 €