Osteria Boccabuona
* * * * *
Logo
Mbulesë dhe bukë
çmim
2,00 €
Logo
Disa produkte në meny mund të ngrihen bazuar në disponueshmërinë
Logo
Kuzhina jonë është e shprehur dhe për t'u shijuar në maksimum na duhet koha e duhur!
ushqim
Logo
Tabelat e prerjes
secila tabelë prerëse përfshin një shportë mbështjellësish dhe gjysmëhëneje, të bërë me ...
Logo
Mishi i kuruar
Rekomandohet të kombinohet me proshutë Lambrusco ose Local Bolle Parma, sallam fshatar, finocchion...
çmim
12,00 €
Logo
BULETINI ITALIAN
Rekomandohet Ndeshje me flluska Emiliane Sallam, sallam i tharë, djathë pecorino, turshi, squacque...
çmim
10,00 €
Logo
Tris
Ndeshje e rekomanduar me Emilia Bubbles Lard me mjaltë akacie, proshutë të mbështjellë me kanel...
çmim
10,00 €
Logo
Djathë i përzier
Rekomandohet kombinimi i Bollicina Emilia ose verë e ëmbël Djathëra të freskët dhe të vjetër...
çmim
13,00 €
Logo
MISTOFORMAGGI I MADH
Përzgjedhja e djathrave të freskët dhe të moshuar me reçel, të shoqëruar me 2 gota të vogla ...
çmim
16,00 €
Logo
SQUACQUERONE & FIGU
Çiftimi i Rekomanduar me verëra të ëmbla ose likeri ose edhe flluska. Squacquerone dhe fiq të k...
çmim
10,00 €
Logo
PARMA & SQUACQUERONE
Çiftimi i Rekomanduar me Sangiovese ose Lambrusco. Proshutë Parma dhe squacquerone.
çmim
13,00 €
Logo
Dimensione të ndryshme që do të vendosen në qendrën e tryezës bazuar në darkë dhe llojin e ngrënies
Rekomandohet çiftimi i Bolla Emilia ose Lambrusco
Logo
MINI-GOM
përzierje të ftohjeve dhe djathrave me bllokime
çmim
18,00 €
Logo
BOCCABUONA
Përzierje e shkëlqyeshme e ftohjeve dhe djathrave me reçel
çmim
30,00 €
Logo
MEGA-BOCCABUONA
Meagamix me mish të kuruar, djathëra, turshi dhe reçel
çmim
60,00 €
Logo
Pjata e ditës, tarifa e kopertinës, uji dhe kafeja e përfshirë
PYETNI KAMarierin!!!
çmim
12,00 €
Logo
Rekomandohet çiftimi me flluska Emilian ose Lambrusco
Logo
Sallatë me angjinare të freskëta, parmixhano, avokado dhe arra pishe
çmim
9,00 €
Logo
Torteloni i gjysmëhënës i mbushur me Squacquerone të lustruar me mjaltë
4 copë
çmim
9,00 €
Logo
Rrotulla gjysmëhëne të mbushura me Mortadella, thekon parmixhano, fëstëk dhe krem uthull balsamik
2 copë
çmim
9,00 €
Logo
Crescentina ravioli e mbushur me Friggione dhe Mozzarella
3 copë
çmim
9,00 €
Logo
Gjysmëhëna gjysmëhëne e mbushur me salcë mishi
3 copë
çmim
9,00 €
Image
Klasikët
Logo
Çiftimi i rekomanduar me Sangiovese ose Rossi në veri të Italisë. Bërë me miell gruri "0" dhe bollgur
Logo
Tagliatelle me ragu
çmim
10,00 €
Logo
Tagliatella alla Romagnola
Me Gjalpë, Parma Proshutë dhe Krem Parmesan
çmim
10,00 €
Logo
Tagliatelle me gjalpë dhe tartuf të zi Scorzone
çmim
13,00 €
Logo
Tagliatelle me kërpudha porcini
çmim
12,00 €
Logo
Supë me lakër të zezë, kungull dhe fasule Cannellini
Me bukë të njomur
çmim
8,00 €
Logo
Lasagna bolognese
çmim
10,00 €
Logo
Tortellini në supë
çmim
12,00 €
Logo
Gramigna me ragu suxhuk
çmim
10,00 €
Logo
Tortellini në krem parmixhani dhe tartufi i zi scorzone
çmim
14,00 €
Logo
Spageti alla chitarra Cacio & Pepe me fëstëk
çmim
10,00 €
Logo
Purple Patate Gnocchi au gratin me kungull dhe Gorgonzola
çmim
10,00 €
Logo
Bis i kurseve të para (të paktën x 2 persona)
Dy gjysmë porcione të servirura tashmë në pjata
Çmimi për person
12,00 €
Logo
Bis di Primi me Porcini ose Tartuff (nga 2 persona e lart)
Dy gjysmë porcione të servirura tashmë në pjata
Çmimi për person
14,00 €
Logo
Derri i Madh
Sallam i freskët i pjekur në skarë, mish derri i tymosur, proshutë e pjekur në skarë, brinjë ...
çmim
15,00 €
Logo
Tosone i pjekur në skarë (prerje të parmixhanit të sapobërë)
Me Friggione dhe Radicchio Trevigiano Tardivo të ziera në verë të kuqe
çmim
12,00 €
Logo
Copat e qengjit të pjekur në skarë
Marinada me barishte
çmim
14,00 €
Logo
Mish viçi i prerë në feta me raketë, grana dhe uthull balsamike ose me porcini
çmim
18,00 €
Logo
Guinea Fowl Cacciatore me kungull i njomë, patate dhe karrota
çmim
14,00 €
Logo
Psssss ... kotelet tona janë mish derri!
Logo
Cutlet Bolognese
me proshutë Parma, djathë dhe parmixhano
çmim
14,00 €
Logo
Schnitzel në krem parmixhan me kërpudha porcini
çmim
15,00 €
Logo
Koteletë me krem parmixhani dhe tartuf të zi Scorzone
çmim
16,00 €
Logo
Patatet e pjekura
çmim
5,00 €
Logo
Friggione (qepë dhe domate e zier)
çmim
5,00 €
Logo
Kungulleshka dhe patëllxhanë të pjekur në skarë me rozmarinë dhe trumzë
çmim
5,00 €
Logo
Sallatë Boccabuona
Sallatë e përzier me croutons, bruciatini (proshutë e gatuar në uthull balsamic), arra dhe theko...
çmim
8,00 €
Logo
Sallatë klasike e përzier
çmim
5,00 €
Logo
Kungull i pjekur me uthull balsamike dhe arra
çmim
5,00 €
Logo
ÇOKOLATA TENERINA
çmim
5,00 €
ME SHTES SHOT E RUM
7,00 €
Me akullore
6,00 €
Logo
RICOTTA SPUMA ME FIGURA TAM KAMELIZUARA
çmim
5,00 €
Image
AKEmbëlsirë me dardhë dhe kanellë
ME krem akullore
çmim
5,00 €
Logo
Rrush i ngrirë me luleshtrydhe
Me thekon çokollatë të zezë dhe shot grappa
çmim
7,00 €
Logo
Panakota me karamel ose fëstëk
çmim
5,00 €
Logo
Tortë pandispanje dhe krem torte
çmim
5,00 €
Logo
Tiramisu e bërë në shtëpi
çmim
5,00 €
Logo
Tiramisu Me fëstëkë
çmim
5,00 €
pije
Image
Emilia romagna
Logo
Albana e thatë Coronilla Bulzaga
çmim
18,00 €
Logo
ALBANA Tokë e thatë dhe kripë
çmim
18,00 €
Logo
PIGNOLETTO Bersot Gradizzolo i Bardhë
çmim
18,00 €
Logo
Spergola Venturini Baldini
Një varietet i lashtë rrushi nga Reggio, me lule dhe fruta
çmim
19,00 €
Logo
I famshëm Doronico Bulzaga
E ekuilibruar dhe harmonike për gatimet me bazë perimesh
çmim
18,00 €
Logo
E famshme Rambela Randi Ravenna
çmim
18,00 €
Logo
LIANO BIANCO (CHARDONNAY, SAUVIGNON BLANC) CESARI EMILIA
çmim
22,00 €
Logo
Iove White Cesari
Pinot Grigio dhe Chardonnay
çmim
16,00 €
Logo
Mami Bianco Cesari
Trebbiano Chardonnay
çmim
18,00 €
Image
RAJONET E TJERA
Logo
PECORINO Cameli Irene Marche
çmim
16,00 €
Logo
PASSERINA Cameli Irene Marche
çmim
16,00 €
Logo
GEWURTZTRAMINER Sandri Cantine Klandestine TIROLI JUG
çmim
21,00 €
Logo
LOMBARDI CUSTOZA GORGO
çmim
15,00 €
Logo
Vreshti i verdhë RIBOLLA I LAURO FRIULI
çmim
18,00 €
Logo
CRE 'BIANCO IGP SALENTO VETRERE PUGLIA
çmim
18,00 €
Logo
Inzolia xhepi sikili
çmim
15,00 €
Image
Emilia romagna
Logo
BARBERA Colli Bolognesi Gradizzolo
Intensive, në nevojë për një kotele të bukur
çmim
21,00 €
Logo
Negrettino NEGRETEIN Gradizzolo
Aromatike dhe e strukturuar
çmim
19,00 €
Logo
Lo SBARBINO Gradizzolo 2lt
Barbera dhe Negrettino
çmim
35,00 €
Logo
Burson blu Randi (rrush Longanesi)
E hollë dhe e lehtë për t'u pirë
çmim
18,00 €
Logo
Liano Rosso Cesari
Barrik Cabernet Sangiovese
çmim
30,00 €
Logo
SANGIOVESE SUPERIORE Terre dhe Sale Brisighella
I urtë dhe me personalitet të mirë
çmim
20,00 €
Logo
SANGIOVESE SUPERIORE Teatro Atto II Modigliana
Delikate dhe elegante
çmim
21,00 €
Logo
Sangiovese Superiore Carbonaro Luva Modigliana
finesë dhe strukturë e madhe
çmim
19,00 €
Logo
SANGIOVESE Riserva Cucconero Luva Modigliana
Mbreti i Modiglianës, gjallëri e madhe dhe elegancë ekstreme
çmim
24,00 €
Logo
Gutturnio Bulli Piacenza
Lehtë për t'u pirë, indigjene
çmim
16,00 €
Logo
Sangiovese Superiore Ca Grande Cesari
Intensive dhe vendimtare
çmim
18,00 €
Logo
Sangiovese Superiore SCABI San Valentino Rimini
E pijshme dhe e shijshme
çmim
20,00 €
Logo
Sangiovese Superiore 2017 Iko Tozzi
Elegante dhe e sjellshme
çmim
24,00 €
Logo
MOMA ROSSO Cesari
Sangiovese Cabernet Merlot
çmim
20,00 €
Logo
YEMULA Cesari
Barrique Sangiovese Merlot
çmim
25,00 €
Logo
Rezerva SANGIOVESE Laurento Cesari
Aroma dhe struktura e barrikut
çmim
24,00 €
Logo
Centesimino Colchico Bulzaga
Frutore dhe aromatike por me një aciditet që e mbështet
çmim
18,00 €
Logo
Manaferrat e zeza CABERNET Riserva Fattoria del Monticino Rosso Imola
Sugjerime të manaferrave dhe boronicave të pjekura
çmim
23,00 €
Logo
Frutat e Kuqe SANGIOVESE RISERVA Fattoria del Monticino Rosso Imola
Me aciditet të theksuar të frutave të kuqe si mjedra dhe qershitë e zeza
çmim
24,00 €
Logo
SANGIOVESE Superiore S Fattoria del Monticino Rosso Imola
Një shishe nuk do t'ju mjaftojë
çmim
18,00 €
Logo
Sangiovese Superiore Epipigio Bulzago
E ngrohtë dhe e fuqishme
çmim
20,00 €
Logo
Sangiovese Riserva Stramonio Bulzaga
Qershi dhe intensive
çmim
24,00 €
Logo
Merlot Barrique Tozzi
çmim
21,00 €
Logo
PINOT NERO Bulli Piacenza
E freskët dhe e këndshme
çmim
18,00 €
Image
Rajonet e tjera
Logo
Teroldego De Vescovi Trentino
Nervoz dhe të thatë
çmim
21,00 €
Logo
BARBERA D'Alba Sobrero Selectio Piemonte
Pije e mirë, gjithashtu perfekte me kuzhinën BIO Boloneze
çmim
23,00 €
Logo
Bolgheri Superiore Antero
100% Merlot
çmim
33,00 €
Logo
BRUNELLO DI MONTALCINO DOC TOSKANI
çmim
45,00 €
Logo
Lëkura e zezë toskane
Merlot Cabernet syrah Bio i pafiltruar
çmim
29,00 €
Logo
Lëvozhga e zezë Chianti
çmim
20,00 €
Logo
Franga Kaberne Sot la Mont Ros Luca Fedele
çmim
21,00 €
Logo
Refosco Clap Ros Friuli Luca Fedele
çmim
21,00 €
Logo
Aglianico Nato Nudo Campania Terra Briganti
çmim
19,00 €
Logo
Etna Rosso Falcone
çmim
20,00 €
Logo
PRIMITIVE Dragone Matera
çmim
20,00 €
Image
Emilia romagna
Logo
LAMBRUSCO Amabile Semperbon Fattoria Moretto
çmim
21,00 €
Logo
LAMBRUSCO IL GJYSMË E THATË E zezë
çmim
18,00 €
Logo
Dry Lambrusco Grasparossa Tasso Fattoria Moretto
çmim
21,00 €
Logo
Lambrusco Grasparossa Dry Monovitigno Fattoria Moretto
Vidë e zgjedhur
çmim
24,00 €
Logo
Lambrusco Reggiano Ca del vento Rosato Venturini Baldini
çmim
23,00 €
Logo
Lambrusco Reggiano Rubino del Cerro Venturini Baldini
çmim
19,00 €
Logo
Kosta di Rose Cesari
Sangiovese rozë e kuqe
çmim
23,00 €
Logo
Sanrosè Dozimi Zero Terra Aquilia Modena
Metoda stërgjyshore Sangiovese Bio
çmim
25,00 €
Logo
Metoda klasike e Lambrusco 30 muaj Venturini Baldini
çmim
30,00 €
Image
Emilia romagna
Logo
PIGNOLETO Verë e gazuar Brut Moma Cesari
çmim
18,00 €
Logo
Pignoletto me gaz Bricco Gradizzolo
çmim
18,00 €
Logo
Gargiolo e Alionza Gradizzolo
çmim
18,00 €
Logo
Champagnino Bulli Piacenza
Verë e gazuar perfekte me mish të pjekur
çmim
16,00 €
Logo
Dry Malvasia Sparkling Bulli
çmim
15,00 €
Logo
Artigli Malvasia i referuar në shishe me maceracion të lehtë të lëkurës
çmim
16,00 €
Logo
Paraardhësi i gazuar Trebbiano Baratto Lu.va
çmim
15,00 €
Logo
Metoda klasike Venturini Baldini Pinot Nero dhe Chardonnay
çmim
30,00 €
Image
Rajonet e tjera
Logo
Metoda Klasike Alta Langa Marcalberto
çmim
22,00 €
Logo
Prosecco valdobbiadene Borgoluce ekstra e thatë
çmim
20,00 €
Logo
Prosecco Valdobbiadene Brut Borgoluce
çmim
20,00 €
Logo
AMARONE DELLA VALPOLICELLA DOCG 2013 CARUGATE VENETO
çmim
49,00 €
Logo
BARBARESCO (NEBBIOLO) CA DEL BAIO PIEDMONT
çmim
46,00 €
Logo
BAROLO 2013 DAMILANO PIEDMONT
çmim
47,00 €
Logo
ALBANA PASSITO Fattoria del Monticino Rosso EMILIA
Imola
Cmimi 375 kl
25,00 €
Logo
MOSCATO DI PANTELLERIA KABIR DONNAFUGATA
Cmimi 75 cl
27,00 €
Logo
PASSITO (TRAMINER AROMATIK DHE MOSKATO) DIAMANTE TASCA SICILIA
Cmimi 50 cl
30,00 €
Logo
PASSITO SALENTO ROSSO IGP VETRERE PUGLIA
Cmimi 50 cl
25,00 €
Image
Whites
Logo
Albana e thatë nga Romagna
çmim
5,00 €
Logo
Crè Pulia
çmim
5,00 €
Logo
Brisighella e famshme
çmim
5,00 €
Image
SHKARKUAR
Logo
PINOLETO me gaz
çmim
5,00 €
Image
Rossi
Logo
Centesimino Brisighella
çmim
5,00 €
Logo
Gutturnio bulli piacenza
çmim
5,00 €
Logo
Sangiovese
çmim
5,00 €
Image
KUQET SHKARKUAR
Logo
LAMBRUSCO Gjysmë e thatë
çmim
5,00 €
Logo
Birrë Bujqësore Amber 50cl
çmim
6,00 €
Logo
Birrë Bujqësore Bjonde 0,5cl
Cmimi 50 cl
6,00 €
Logo
Birrë Ganter Waiss 50 cl
çmim
5,00 €
Logo
Birra Menabrea Bologna
çmim
3,50 €
Logo
Birrë Ganter Pils 50cl
Cmimi 33 cl
5,00 €
Logo
Agustiner LAGER GJERMANI
Cmimi 50 cl
5,00 €
Logo
Birrë Ganter e pafiltruar
Cmimi 50 cl
5,00 €
Logo
Birra e Poetit 75cl
Me Drejtshkrim të Bardhë ose të Kuq
çmim
10,00 €
Logo
LA CHUFFE DYFISHTE BELGJIKE E GJAT
Cmimi 75 cl
10,00 €
Logo
Birra LZO Cima Lager
Veneto mjeshtëri Itali
çmim
4,00 €
Logo
Birra LZO Holi IPA
Veneto mjeshtëri Itali
çmim
4,00 €
Logo
Birra e ndryshkur Amber LZO
Veneto mjeshtëri Itali
çmim
4,00 €
Logo
E bardhë me gaz
Cmimi 1/4 lt
4,00 €
Cmimi 1/2 lt
7,00 €
Mimi 1 litër
12,00 €
Logo
Ende e kuqe
Cmimi 1/4 lt
4,00 €
Cmimi 1/2 lt
7,00 €
Mimi 1 litër
12,00 €
Logo
Ujë
Cmimi 1/2 lt
1,00 €
Çmim i shkëlqyeshëm
2,00 €
Logo
Pijet freskuese Coca-Cola
Çaj CocaCola, Cocazero, Fanta, Sprite, Pjeshkë ose Limon
Cmimi 33 cl
2,50 €
Logo
Limonadë Chinotto ose Lurisia 275 ml
çmim
3,50 €
Logo
Coca Cola në gotë
Mimi 1 litër
8,00 €
Logo
Kafe, dekë dhe elb
çmim
1,50 €
Logo
Kapuçino, çaj dhe çajra bimorë
çmim
2,00 €