Ristorante la finestra
* * * * *
Image
PËrfshira
çmim
2,00 €
Image
Klientët që vuajnë nga alergjitë, ju lutem kontaktoni me kamarierin. Ne do të jemi të lumtur të bëjmë ndryshimet e nevojshme të menusë
ushqim
Logo
- - - - - Pjatat e para - - - - -
Logo
Pici me djathë dhe piper
Pici të freskëta me djathë pecorino të shkrirë dhe piper të zi
Logo
Pacheri me pesto bazilik dhe domate tË thara diel
Paccheri gruri të fortë me pesto borziloku dhe domate të thata në vaj
Logo
Letapr me salcë derri
Papardelle me ragu të derrit të egër, dëllinjë dhe barishte aromatike
Logo
Pesh dhe safron risotto
Oriz Carnaroli me presh dhe shafran
Logo
Maremman ravioli me kuqchini dhe gjyqsia
Ravioli të mbushura me rikota dhe spinaq me krem kungulli dhe thekon bajame
Logo
- - - - - KURSE E DYTA - - - - - -
Logo
Peposo di lish me chianti
Zierje me domate, mish viçi pa dhjamë të marinuar dhe gatuar në verë Chianti dhe piper të zi t...
Logo
Lepur i mbushur
Lepur i pjekur, i mbushur me sallam, bukë, proshutë të gatuar dhe tul lepuri
Logo
SALMON I PJEKUR
Biftek norvegjez fileto salmoni i pjekur në furrë
Logo
VITELLA TONNE '
Feta të holla të viçit të pjekur, me majonezë dhe salcë ton, të servirura të ftohta
Logo
Fetuar me raket dhe kokërr
Mish viçi i grirë në feta me piper jeshil, Radicchio, raketë dhe thekon Grana Padano
Logo
- - - - - enët anësore - - - - -
Logo
Perime të përziera të pjekura në skarë
Kunguj të skuqur dhe të pjekur në skarë, patëllxhanë dhe speca julienne
Logo
Patate të pjekura
Copa patate të freskëta me lëvozhgë, të pjekura në furrë me rozmarinë
Logo
SFORMATINO E ASPARGUSIT
Flan shpargu jeshil
Logo
Patate gratin
Gratin me patate dhe djathë
Logo
- - - - - - Ëmbëlsirat - - - - -
Logo
Cantucci me vinsanto
Cantucci me bajame dhe Vinsanto
Logo
Fistikë semifreddo
Parfait fëstëk, i mbuluar me fëstëkë të grirë
Logo
Torta e gjyshes
Byrek pastiçerie me kore te shkurter me krem limoni dhe arra pishe
Logo
Sherbet limoni
Sherbeti i limonit
Logo
PANNA KOTA ME ÇOKOLLATË
Logo
Ujë i gazuar ose i gazuar
Logo
VERË E BARDHË OSE E KUQE E SHTËPISË
Logo
Coffee "
pije
Logo
CAMPARI SODA, PROSECCO
çmim
4,00 €
Logo
APEROL SPRITZ, CAMPARI ORANGE, CAMPARI SPRITZ, PERNOD
çmim
6,00 €
Logo
MARTINI BARDHE, MARTINI E KUQE, MARTINI E thatë
çmim
5,00 €
Logo
Aperitifikimi jo alkolik
çmim
3,50 €
Logo
UJI MINERAL / LINDUR
Mimi 1 litër
2,00 €
Cmimi 1/2 lt
1,00 €
Logo
Verë shtëpie "la finestra" e kuqe ose e bardhë
Verë e kuqe ose e bardhë e shtëpisë, prodhuesi Mazza di Castellina në Chianti
Shishe 0,75 lt
10,00 €
Shtambë 0,5 lt
6,00 €
Shtambë 0,25 lt
3,50 €
Logo
Pijet në kallajin 33 CL
COCA-COLA, COCA-COLA ZERO, FANTA, SPRITE, SODA LIMON, ÇAJ I FTOHTË LIMON, SCHWEPPES
çmim
3,50 €
Logo
DRAFT BEER PORETTI 4 HOPS
Cmimi 20 cl
3,60 €
Cmimi 40 cl
6,00 €
Logo
BIRRA ME SHISHE PORETTI OSE BADER DI SIENA JO E FILTRUAR
Cmimi 33 cl Poretti
4,00 €
Cmimi 66 cl Poretti
6,00 €
Cmimi 33 cl Bader di Siena pa filtrim
5,00 €
Cmimi 66 cl Bader di Siena pa filtrim
10,00 €
Logo
LËNG FRUTASH
Portokalli / mollë
çmim
3,00 €
Logo
APERITIFIKIMI JO ALKOLIK
çmim
3,50 €
Image
KUQ TOSKANE IGT "Breccia" - FERMË "MAZZA".
Verë e kuqe e shtëpisë, prodhuesi Mazza di Castellina në Chianti
çmim
10,00 €
Image
TOSKANI IGT SASSOALLORO 2019 - FERMA "JACOPO BIONDI SANTI"
SHËNIME SHQISËRORE Prodhohet me rrush 100% Sangiovese Grosso, i vjelur në fund të shtatorit. Pas...
çmim
28,00 €
Image
MORELLINO DI SCANSANO ORGANIC - "VILLA PATRIZIA" FARM
SHËNIME SHQISËRORE Morellino di Scansano Ngjyra: e kuqe rubin me reflektime tipike të varietetit ...
çmim
20,00 €
Image
CHIANTI CLASSICO DOCG - FERMA "CASTELLO DI RADDA".
SHËNIME SHQISËRORE Të këndshme, shumë varietale me nuanca vjollce, nota balsamike dhe grafit. H...
çmim
25,00 €
Image
CHIANTI CLASSICO RISERVA DOCG - FARM "CASTELLO DI RADDA"
Shënime shqisore: Aromat intensive të pyllit me nuanca erëzash dhe vaniljeje, sipas shijes, i ynd...
çmim
30,00 €
Image
CHIANTI CLASSICO RISERVA DOCG GRAN SELECTION - FARM "CASTELLO DI RADDA"
SHËNIME SHQISËRORE Intensive dhe këmbëngulëse me nota të frutave të manaferrës së kuqe dhe ...
çmim
35,00 €
Image
ROSSO DI TOSCANA IGT "Traluna" 2019 - FERM "VILLA TRASQUA"
SHËNIME SHQISËRORE Traluna Rosso di Toscana nga rajoni i verërave toskane është paraqitur në n...
çmim
20,00 €
Image
ORGANIC CHIANTI CLASSICO DOCG - FARM "VILLA TRASQUA"
SHËNIME SHQISËRORE Ngjyra e gjallë e kuqe rubin me reflektime vjollce. Parfumi fillon me nuanca l...
çmim
22,00 €
Image
CHIANTI CLASSICO RISERVA DOCG "Fanatico" 2016 - FERM "VILLA TRASQUA"
SHËNIME SHQISËRORE E kuqe rubin me intensitet të mirë me nuanca shumë të lehta granate. Ndikim...
çmim
32,00 €
Image
CHIANTI CLASSICO DOCG "NERENTO" GRAN SELECTION 2012 - FERM "VILLA TRASQUA"
SHËNIME SHQISËRORE Ngjyra e kuqe e thellë dhe e gjallë rubin me reflektime të lehta granate. Pa...
çmim
45,00 €
Image
NOBILE DI MONTEPULCIANO DOCG - FERMA "CECCHI".
SHËNIME SHQISËRORE Është një nga verërat e shkëlqyera toskane me bazë Sangiovese, e cila shp...
çmim
24,00 €
Image
NOBILE DI MONTEPULCIANO DOCG - FERMA "POLIZIANO".
SHËNIME NDIJSORE Nobile di Montepulciano e Poliziano-s është një nga ato verëra që përfaqëso...
çmim
28,00 €
Image
CHIANTI COLLI SENESI DOCG "Traversa dei Monti" 2019 - "BANFI" FARM
SHËNIME SHQISE Një verë e kuqe e imët nga kantina Banfi është Traversa dei Monti Chianti Colli...
çmim
18,00 €
Image
CHIANTI CLASSICO DOCG - FARM "BANFI".
SHËNIME SHQIPTARE E kuqe vjollcë e thellë, me një buqetë të artikuluar dhe të pasur. Disa nua...
BANFI CHIANTI CLASSICO
20,00 €
Image
CHIANTI CLASSICO RISERVA DOCG - FERMA "BANFI".
SHËNIME SHQIESORE Verë e kuqe intensive me nuanca të lehta granate. Hunda është komplekse, me n...
çmim
28,00 €
Image
ROSSO DI MONTALCINO DOC 2019 - FERMA "BANFI".
SHËNIME SHQISËRORE Rosso di Montalcino është harmonike, elegante, e shijshme, jo shumë kërkues...
çmim
28,00 €
Image
BRUNELLO DI MONTALCINO - FERMA "BANFI".
SHËNIME NDIJSORE Një Brunello intensive, elegante dhe e ekuilibruar. E kuqe rubin me reflektime t...
çmim
48,00 €
Logo
VILLA ANTINORI TOSKANI IGT - FARM "MARCHESI ANTINORI"
SHËNIME SHQIESORE Vera ka një ngjyrë të kuqe rubin intensive. Hunda është komplekse me nota t...
çmim
17,00 €
Image
TIGNANELLO TOSCANA IGT 2019 - FARM "MARCHESI ANTINORI"
SHËNIME SHQISËRORE Tignanello 2019 ka një ngjyrë të kuqe rubin. Hunda bie në sy për kompleksi...
Tignanello
92,00 €
Image
CONTRADA DI SAN FELICE IGT 2015 - FARM "SAN FELICE"
SHËNIME SHQISE Ka një ngjyrë të kuqe rubin, ka nuanca të freskëta qershie dhe vjollce, tanine ...
CONTRADA IGT
17,00 €
Image
CHIANTI CLASSICO DOCG 2018 - FARM "SAN FELICE"
SHËNIME SHQISËRORE Ngjyra e kuqe e ndezur rubin. Sugjerime të qershisë, mjedrës dhe vjollcës. ...
çmim
20,00 €
Image
CHIANTI CLASSICO RISERVA DOCG "Il Grigio" 2018 - "SAN FELICE" FARM
SHËNIME SHQISËRORE Ngjyra e kuqe e thellë rubin. Aroma është intensive dhe e qëndrueshme me nu...
çmim
28,00 €
Image
CHIANTI CLASSICO GRAN DOCG SELECTION "Poggio Rosso" - "SAN FELICE" FARM
SHËNIME SHQISËRORE Ngjyra e kuqe rubin intensive. Hunda është shumë e theksuar me nuanca të ku...
çmim
35,00 €
Image
CHIANTI DOCG "SANT'ILARIO" - FARM "CASTELLO D'ALBOLA"
SHËNIME SHQISËRORE Ngjyra e kuqe rubin e prirur ndaj granatës, parfum i hollë, me nuanca delikat...
SANT'ILARIO CHIANTI
18,00 €
Image
CHIANTI CLASSICO DOCG - FARM "AIOLA".
SHËNIME SHQISËRORE Në gotë ka një ngjyrë të bukur rubin të kuqe, pak e prirur ndaj granatës...
AIOLA CHIANTI CLASSICO
20,00 €
Image
CHIANTI CLASSICO RISERVA DOCG - FARM "AIOLA".
SHËNIME SHQISËRORE Në gotë ka një ngjyrë intensive të granatës. Spektri i nuhatjes zhvillohe...
çmim
28,00 €
Image
BOLGHERI ROSSO DOC "L 'Invidio" 2019 - FARM "PODERE 7"
SHËNIME NDIJSORE Në shikim vera ka një ngjyrë të kuqe rubin intensive. Buqetë shumë intensive...
çmim
28,00 €
Image
MONTECUCCO ROSSO DOC "Leremo" ORGANIKE - FERM "VILLA PATRIZIA"
SHËNIME SHQISE Ngjyrë intensive të kuqe rubin, me një aromë të ëmbël, të bollshme me nota m...
çmim
20,00 €
Logo
SANTA CRISTINA IGT
çmim
10,00 €
Logo
Rosso di montalcino
COL D'ORCIA SRL - MONTALCINO - ITALI
çmim
15,00 €
Logo
Aiola chianti classico
AIOLA FARM - VAGLIALI - SIENA
çmim
12,00 €
Logo
RADDA CASTLE CHIANTI CLASSICO 2016 DOCG
KOMPANIA BUJQSORE KASTLA E RADDA - RADDA N CH CHIANTI - SIENA
çmim
14,00 €
Logo
Brunello di montalcino
MONTALCINO - ITALI
çmim
26,00 €
Logo
BANFI CHIANTI CLASSICO 2017 DOCG
CANTINE BANFI - MONTALCINO .- ITALI
çmim
12,00 €
Logo
POLIZIANO VINO NOBILE DI MONTEPULCIANO DOCG
BUJQSIA POLIZIANO - MONTEPULCIANO - ITALI
çmim
15,00 €
Logo
DOKG CHIANTI COLLI SENESI 2018
BUJQSIT OF E CHIANTI GEOGRAFICO SPA - CASTELLINA N CH CHIANTI (SI)
çmim
10,00 €
Logo
MORELLINO DI SCANSANO 2018 DOCG
GUICCIARDINI STROZZI - SAN GIMINIANO - ITALI
çmim
12,00 €
Logo
DOCG SAN FELICE CHIANTI CLASSICO 2017
SAN FELICE SPA - TOSKANI
çmim
12,00 €
Logo
SAN FELICE "IL GRIGIO" CHIANTI CLASSICO RISERVA DOCG
SAN FELICE SPA KOMPANIA BUJQSORE - TUSKANIA
çmim
15,00 €
Image
Vera e shtepise "la finestra" e bardhe
Verë e shtëpisë së bardhë, prodhuesi Mazza di Castellina në Chianti
çmim
10,00 €
Logo
VERNACCIA SAN GIMINIANO
çmim
17,00 €
Logo
Vermentino
çmim
17,00 €
Logo
ORVIETO
çmim
17,00 €
Logo
TUSCANY ROSE 'JeT 2021 - FERMA "JACOPO BIONDI SANTI"
çmim
28,00 €
Logo
PINOT GRIGIO
çmim
17,00 €
Logo
CHARDONNAY
çmim
17,00 €
Logo
GEWURTZTRAMINER NDALUAR
çmim
18,00 €
Logo
MULLER TURGAU me shkëlqim
çmim
18,00 €
Logo
Prokuror
çmim
18,00 €
PROSECCO CASTELLALTA VALDOBBIADENE DOCG
20,00 €
Logo
BRUT FRANCIACORTA DOCG CUVEE N.7 - FARM "LO SPARVIERE"
çmim
28,00 €
Logo
Vernaccia san giminiano
çmim
9,00 €
Logo
Pinot grigio
çmim
9,00 €
Logo
Chardonnay
çmim
9,00 €
Logo
Muscat
çmim
4,00 €
Logo
Harvesti i vonë
çmim
4,00 €
Logo
KAFE ESPRESSO / DECAFFEINATED / Elb
çmim
1,50 €
E saktë ose e dyfishtë
2,50 €
E saktë ose e dyfishtë
2,50 €
Logo
Kafej amerikane
çmim
2,00 €
Logo
KAPUÇINO / KAFE DHE QUMËSHT / QUMËSHT / QUMËSHT MAKIATO
çmim
3,00 €
Logo
Ti '
çmim
2,00 €
Logo
INFUZIONET E BIMVE: MINTA, MAUVE, ACHILLEA, MELISSA
çmim
4,00 €
Logo
NATIONAL AMARI / GRAPPA / LIMONCELLO
çmim
4,00 €
Logo
AMARI LOKAL ARTISAN
CENOBIUM, IMPERIAL, STILLA, VERBENA
çmim
5,00 €
Logo
Grapa e barrikaduar
çmim
5,00 €