Ristorante la finestra
* * * * *
Image
ПОКРИЕНИ
Цена
2,00 €
Image
КЛИЕНТИ КОИ СТРАДАТ ОД АЛЕРГИИ ВЕ МОЛИМЕ КОНТАКТИРАЈТЕ ГО КЕЛНЕРИТЕ. ЌЕ БИДЕМЕ СРЕЌНИ ДА ГИ НАПРАВИМЕ ПОТРЕБНИТЕ ПРОМЕНИ НА МЕНИТО
храна
Image
ПЕТЕЛ ШКИ И ШИДИ
Супа од школки и мида, со домати од цреша и босилек
Цена
15,00 €
Image
КРУТОН ОД МОСКАРДИНИ ВО САС
Парчиња тост со бебешки октопод во сос од домати
Цена
10,00 €
Image
ЧОРБА МОСКАРДИНИ ВО САС
Задушен октопод во сос од домати
Цена
13,00 €
Image
КОМПИР ЊОКИ СО РАКЦИ И ФСТАСК
Чиче од компири со домати од цреша, опашки од ракчиња и ...
Цена
13,00 €
Image
ПЕЧЕН ЛОСОС СО ГРАТИН КОМПИР
Норвешки стек од филе од лосос придружен со гратин од к...
Цена
15,00 €
Image
СТАРТЕР ЗА ДИВИ ВИПИ
Шунка, салама, колбас од дива свиња и кисели краставичк...
Цена
12,00 €
Image
МЕШАНИ МЕСО И ПЕКОРИНО
Тосканска шунка и салама, капоколо, финокиона и пекори...
Цена
14,00 €
Image
БРЕСАОЛА СО РАКЕТА И ЗРНИЦА
Говедско бресаола со ракета и снегулки од Грана Падано
Цена
13,00 €
Image
ТОСКАНСКА ШУНКА И артишок ВО МАСЛО
ТОСКАНСКА ШУНКА И артишок ВО МАСЛО
Цена
13,00 €
Logo
ШУНКА И ПЕКОРИНО
Тосканска шунка и полу-тврд пекорино
Цена
14,00 €
Image
КРОСТОН СО ПЕЧУРКИ
Тост со вкус на лук со мешани печурки
Цена
7,00 €
Image
МЕШАНИ SENESI croutons
Тост леб со: паштети од џигер, сушени подори, тартуфи и ...
Цена
8,00 €
Image
Капрезе салата
Свеж домат со фиордилата моцарела, ракета и босилек.
Цена
8,00 €
Image
SENESI ЦРНИ КРУТОНИ
Тост леб со паштета од пилешки црн дроб и говедска слез...
Цена
8,00 €
Image
БРУСКЕТА СО ДОМАТИ
Тост леб со вкус на лук, свеж домат, босилек, екстра дев...
Цена
5,00 €
Image
ШУНКА И МОЦАРЕЛА
Тосканска шунка и фиордилата од моцарела
Цена
15,00 €
Image
Тестенини без глутен
Кратки или долги тестенини без глутен, достапни на бар...
Цена
10,00 €
Цена
12,00 €
Цена
13,00 €
Цена
15,00 €
Image
ПАЧЕРИ СО ПЕСТО ВАСИЛИК И СУВЕНИ ДОМАТИ
Пакери од тврда пченица со песто од босилек и суви дома...
Image
ПАПАРДЕЛА СО РАГУ ДИВИ ВИПИ
Свеж папардел со рагу од дива свиња, смрека и ароматичн...
Цена
12,00 €
Image
Пици со сирење и бибер
Свежи пици со топено пекорино сирење и црн пипер
Цена
12,00 €
Image
PICI ALL'AGLIONE
Пици со сос од домати и аглионе
Цена
10,00 €
Image
МАРЕМАН РАВИОЛИ СО ТИКВИКИ И БАДЕМИ
Равиоли полнети со рикота и спанаќ со крем од тиквички ...
Цена
10,00 €
Image
РАВИОЛИ МАРЕМАНИ СО РАГУ'
Равиоли полнети со рикота и спанаќ со црвено рагу во се...
Цена
10,00 €
Image
РАВИОЛИ СО КРЕМ ОРЕВИ
Равиоли полнети со рикота и спанаќ со крем од ореви
Цена
10,00 €
Image
РИЗОТО СО ПРАЗ И ШАФРАН
Карнароли ориз со праз и шафран
Цена
10,00 €
Image
ТАГЛИОЛИНИ ОД артишок и тартуфи
Таљолини со артишок и сос од тартуфи и карпачо од тарту...
Цена
13,00 €
Image
ГАРГАНЕЛИ СО ПАТКА РАГУ
Свежи тестенини со рагу од патка и сецкан домат
Цена
12,00 €
Image
ТЕСТЕНИНИ СО РАГУ
Тестенини со тоскански рагу
Цена
10,00 €
Logo
ТЕСТЕНИНИ СО Сос од домати
Тестенини со сос од домати и босилек
Цена
10,00 €
Image
ПЕПОСО ДИ ГОВЕШКО ВО ЧИЈАНТИ
Чорба со домат, посно говедско месо маринирано и варен...
Цена
13,00 €
Image
ПОЛНЕТ ЗАЈК И КОМПИРИ
Печен зајак, полнет со колбас, леб, варена шунка и пулпа...
Цена
16,00 €
Image
СВИНСКИ ФИЛЕТИ СО ПЕЧУРКИ И ТАРУФИ
Свински филети на скара и пржени со мешани печурки и со...
Цена
16,00 €
Image
Филе на скара
Филе на скара од говедско месо, масло и сол
Цена
16,00 €
Image
ИСЕЧНА СО ЦИКОРИЈА И ЗРТО
Исечено говедско месо на скара со зелен пипер, радикио ...
Цена
16,00 €
Image
ФЛОРЕТИНСКИ СТИК
Говедски стек на скара, минимална тежина 500 гр
Цена за фунта
4,80 €
Image
ПИЛЕШКИ ГРАДИ СО РОЗЕВ ПИПЕР
Ескалопа од филе од пилешки гради, со намалување на мле...
Цена
12,00 €
Image
ПИЛЕШКИ ГРАДИ НА скара
Филе пилешки гради на скара со рузмарин, масло и сол
Цена
9,00 €
Image
ВИРЗ СО ГРОЗЈЕ И ЈАБОЛКА
Задушена чорба од дива свиња, придружена со бело грозј...
Цена
16,00 €
Image
SENESE TRIPE И DRAGONCELO
Штикета со домат и тарагон
Цена
10,00 €
Image
ПЕЧЕН ЛОСОС СО ГРАТИН
Норвешки стек од филе од лосос придружен со гратин од к...
Цена
15,00 €
Image
СФОРМАТО ДИ тиквички
Флан од тиквички
Цена
6,00 €
Image
ПЕЧЕНИ КОМПИРИ
Свежи парчиња компир со кора, печени во рерна со рузмар...
Цена
6,00 €
Image
СОЛЕН СПАНАЌ СО ЛУК, МАСЛО, ЧИЛИ ПИПЕР
Спанаќ на пареа, пропржен со лук, масло и чили
Цена
5,00 €
Image
МЕШАН Зеленчук на скара
Тиквички на скара и пржени, модри патлиџани и пиперки о...
Цена
6,00 €
Image
БЕЛ ГРАВ
Цена
5,00 €
Logo
ВКУСНА ПИПЕРКА
Црвени и жолти пиперки динстани со масло, доматен сос и...
Цена
6,00 €
Image
МЕШАНА САЛАТА
Салата од Ричија, радикио, моркови а ла жулиен и исечен ...
Цена
6,00 €
Image
МЕШАНО СИРЕЊЕ
Пекорино сирење, Горгонзола, Бри и Грана Падано придру...
Цена
13,00 €
Image
SENESE PECORINO
Полуостарено тосканско пекорино придружено со мед или...
Цена
8,00 €
Logo
ГОРГОНЗОЛАТА
Сина горгонзола придружена со мед или џем
Цена
7,00 €
Logo
ГРАНА ПАДАНО
Порција Грана Падано со мед
Цена
7,00 €
Image
СИРЕЊЕ МОЦАРЕЛА
Моцарела фиор ди лате
Цена
6,00 €
Logo
ПИТА ОД ЈАБОЛКА
Пита од кратки пециво со јаболка
Цена
6,00 €
Image
ТИРАМИСУ НА ГОТВАЧ
Домашно тирамису со савојарди, маскарпоне, кафе и темн...
Цена
6,50 €
Image
ПАНА КОТА СО ТОПЕНА ЧОКОЛАДА
Домашна панакота прелиена со стопено чоколадо
Цена
6,00 €
Image
ПАНА КОТА СО ДИВИ БОБИНКИ
Домашна панакота, покриена со бобинки во сируп
Цена
6,00 €
Image
ПОЛУФРЕДО СО ПОРТОКАЛ
Портокал парфе, покриен со мармалад од горчлив портока...
Цена
6,00 €
Logo
КАФЕ SEMIFREDDO
Домашно семифредо со вкус на кафе, покриено со какао и ...
Цена
6,00 €
Image
МИКС СЛАТКО СЕНЕСИ
Кантучи со бадеми, Рикиарели, Панфорте и Винсанто
Цена
8,00 €
Image
КАНТУЧИ И ВИНСАНТО
Кантучи со бадеми и Винсанто
Цена
7,00 €
Logo
PANFORTE SENESE
Типични традиционални Panforte и Vinsanto
Цена
7,00 €
Image
РИЧАРЕЛИ СО ВИНСАНТО
Рикиарели со бадеми и Винсанто
Цена
7,00 €
Logo
ЧОКОЛАДНА ТОРТА
Торта со какао и чоколада
Цена
6,00 €
Image
БАБА ТОРТА
Пита од кратка кора со крем од лимон и борови ореви
Цена
6,00 €
Image
ЛОМОНСОРБЕТ
Шербет од лимон
Цена
4,50 €
Logo
ГОРЕНИ СЛИВИ ВО СИРУП
Цена
5,00 €
пијалоци
Logo
КАМПАРИ СОДА, ПРОСЕКО
Цена
4,00 €
Logo
APEROL SPRITZ, CAMPARI ORANGE, CAMPARI SPRITZ, PERNOD
Цена
6,00 €
Logo
MARTINI БЕЛА, MARTINI RED, MARTINI DRY
Цена
5,00 €
Logo
БЕЗАЛКОХОЛИЧЕН АПЕРИТИВ
Цена
3,50 €
Logo
МИНЕРАЛНА / ГАЗИРАНА ВОДА
Цена 1 л
2,00 €
Цена 1/2 л
1,00 €
Logo
ВИНО НА КУЌАТА „LA FINESTRA“ црвено или бело
Црвено или бело куќно вино, производител Mazza di Castellina во ...
Шише од 0,75 lt
10,00 €
Бокал од 0,5 lt
6,00 €
Бокал од 0,25 lt
3,50 €
Logo
ПИЈАЛОЦИ ВО калај 33 КЛ
КОКА-КОЛА, КОКА-КОЛА НУЛА, ФАНТА, СПАЈТ, СОДА ЛИМОН, ЛАДЕ...
Цена
3,50 €
Logo
ПИВО ПОРЕТИ 4 ХОПСИ НА ФИОКА
Цена 20 кл
3,60 €
Цена 40 кл
6,00 €
Logo
ОВОШЕН СОК
ПОРТОКАЛ / ЈАБОЛО
Цена
3,00 €
Logo
БЕЗАЛКОХОЛИЧЕН АПЕРИТИВ
Цена
3,50 €
Image
ЦРВЕНО ТОСКАНСКИ ИГТ „Бреча“ - ФАРМА „МАЦА“.
Црвено домашно вино, производител Mazza di Castellina во Chianti
Цена
10,00 €
Image
MONTECUCCO ROSSO DOC "Leremo" ORGANIC - FARM "VILLA PATRIZIA"
СЕТИЛНИ НОТИ Интензивна рубин црвена боја, со слатка, о...
Цена
20,00 €
Image
РОСО ДИ МОНТАЛЧИНО ДОК 2019 - ФАРМА „БАНФИ“.
СЕНЗОРНИ БЕЛЕШКИ Rosso di Montalcino е хармоничен, елегантен, с...
Цена
28,00 €
Image
ЦРВЕНИ БОЛГЕРИ
СЕТИЛНИ БЕЛЕШКИ На повидок виното има интензивна руби...
Цена
28,00 €
Image
МОРЕЛИНО ДИ СКАНСАНО ОРГАНИК - ФАРМА „ВИЛА ПАТРИЗИЈА“
СЕТИЛНИ БЕЛЕШКИ Morellino di Scansano Боја: рубин црвена со типи...
Цена
20,00 €
Image
CHIANTI CLASSICO DOCG - ФАРМА „CASTELLO DI RADDA“.
СЕНЗОРНИ НОТИ Пријатни, интензивно разновидни со прим...
Цена
25,00 €
Image
CHIANTI CLASSICO RISERVA DOCG - ФАРМА „КАСТЕЛО ДИ РАДА“
СЕНЗОРНИ БЕЛЕШКИ: Интензивни шумски мириси со примеси ...
Цена
30,00 €
Image
CHIANTI CLASSICO RISERVA DOCG GRAN SELECTION - ФАРМА "CASTELLO DI RADDA"
СЕНЗОРНИ БЕЛЕШКИ Интензивен и упорен со ноти на овошје...
Цена
35,00 €
Image
ROSSO DI TOSCANA IGT "Traluna" 2019 - ФАРМА "VILLA TRASQUA"
СЕНЗОРНИ БЕЛЕШКИ Traluna Rosso di Toscana од тосканскиот вински р...
Цена
20,00 €
Image
CHIANTI CLASSICO DOCG "NERENTO" GRAN SELECTION 2012 - ФАРМА "VILLA TRASQUA"
СЕТИЛНИ БЕЛЕШКИ Длабока и жива рубин црвена боја со св...
Цена
45,00 €
Image
NOBILE DI MONTEPULCIANO DOCG 2019 - ФАРМА „ПОЛИЗИЈАНО“
СЕТИЛНИ БЕЛЕШКИ Nobile di Montepulciano на Poliziano е едно од оние ви...
Цена
28,00 €
Image
CHIANTI COLLI SENESI DOCG „Traversa dei Monti“ 2020 година - ФАРМА „БАНФИ“
СЕНЗОРНИ БЕЛЕШКИ Едно убаво црвено вино од винаријата ...
Цена
18,00 €
Image
CHIANTI CLASSICO DOCG - ФАРМА „БАНФИ“.
ЧЕСТИЧНИ БЕЛЕШКИ Длабоко сиво-црвена боја, со артикули...
КЛАСИКО БАНФИ ЧИАНТИ
20,00 €
Image
CHIANTI CLASSICO RISERVA DOCG - ФАРМА „БАНФИ“.
СЕТИЛНИ БЕЛЕШКИ Интензивно црвено вино со светли гран...
Цена
28,00 €
Image
БРУНЕЛО ДИ МОНТАЛЧИНО - ФАРМА „БАНФИ“.
СЕНЗОРНИ БЕЛЕШКИ Интензивно, елегантно и избалансиран...
Цена
48,00 €
Logo
ВИЛА АНТИНОРИ ТОСКАНА ИГТ - ФАРМА „МАРЧЕСИ АНТИНОРИ“
СЕТИЛНИ БЕЛЕШКИ Виното има интензивна рубин црвена бо...
Цена
20,00 €
Logo
VILLA ANTINORI SANTA CRISTINA 2021 IGT - ФАРМА „MARCHESI ANTINORI“
Цена
17,00 €
Image
CHIANTI CLASSICO DOCG 2020 - ФАРМА „САН ФЕЛИЧЕ“
СЕТИЛНИ БЕЛЕШКИ Светла рубин црвена боја. Ноти на цреш...
Цена
20,00 €
Image
ЧИАНТИ КЛАСИКО РЕЗЕРВЕН ДОЦГ „Ил Гриџо“ 2019 година - ФАРМА „САН ФЕЛИЧЕ“
СЕТИЛНИ БЕЛЕШКИ Длабока рубин црвена боја. Мирисот е и...
Цена
28,00 €
Image
CHIANTI CLASSICO GRAND SELECTION 2017 DOCG "Poggio Rosso" - FARM "SAN FELICE"
СЕТИЛНИ БЕЛЕШКИ Интензивна рубин црвена боја. Носот е ...
Цена
35,00 €
Logo
ГОЛЕМА СЕЛЕКЦИЈА РЕЗЕРВА ЧИАНТИ КЛАСИКО 2007 ДОЦГ „Поџо Росо“ - ФАРМА „САН ФЕЛИЧЕ“
Цена
48,00 €
Image
CHIANTI CLASSICO DOCG - ФАРМА „АИОЛА“.
СЕТИЛНИ БЕЛЕШКИ Во чашата има прекрасна рубин црвена б...
КЛАСИКО aiola chianti
20,00 €
Image
CHIANTI CLASSICO RISERVA DOCG - ФАРМА „АИОЛА“.
СЕНЗОРНИ БЕЛЕШКИ Во чашата има интензивна гранат боја....
Цена
28,00 €
Logo
ДЕДО КРИСТИНА ИГТ
Цена
10,00 €
Logo
ВИЛА АНТИНОРИ ТОСКАНА 2017 IGT
МАРЧЕСИ АНТИНОРИ - ФИРЕНЦА - ТОСКАНА
Цена
12,00 €
Logo
ЦРВЕН ОД МОНТАЛЧИНО
COL D'ORCIA SRL - МОНТАЛЧИНО - ИТАЛИЈА
Цена
15,00 €
Logo
КЛАСИКО НА ЗАМОК РАДА ЧИАНТИ 2020 ДОЦГ
ЗЕМЈОДЕЛСКО ПРЕТПРИЈАТИЕ ЗАМОК НА РАДА - РАДА ВО ЧИЈАН...
Цена
14,00 €
Logo
Брунело ди Монталчино
МОНТАЛЧИНО - ИТАЛИЈА
Цена
26,00 €
Logo
БАНФИ ЧИАНТИ КЛАСИКО 2017 ДОЦГ
КАНТИНЕ БАНФИ - МОНТАЛЧИНО .- ИТАЛИЈА
Цена
12,00 €
Logo
POLIZIANO VINO NOBILE DI MONTEPULCIANO DOCG
ФАРМА ПОЛИЗИЈАНО - МОНТЕПУЛЧАНО - ИТАЛИЈА
Цена
15,00 €
Logo
МОРЕЛИНО ДИ СКАНСАНО 2018 ДОЦГ
GUICCIARDINI STROZZI - САН ЏИМИНИАНО - ИТАЛИЈА
Цена
12,00 €
Logo
SAN FELICE CHIANTI CLASSICO 2017 DOCG
САН ФЕЛИЧЕ СПА - ТОСКАНА
Цена
12,00 €
Logo
SAN FELICE "IL GRIGIO" CHIANTI CLASSICO RISERVA DOCG
ЗЕМЈОДЕЛСКА КОМПАНИЈА САН ФЕЛИЧЕ СПА - ТОСКАНА
Цена
15,00 €
Image
ВИНО НА БЕЛАТА КУЌА „LA FINESTRA“
Вино од Белата куќа, производител Mazza di Castellina во Chianti
Цена
10,00 €
Logo
VERNACCIA SAN GIMINIANO
Цена
17,00 €
Logo
Верментино
Цена
17,00 €
Logo
ОРВИЕТО
Цена
17,00 €
Logo
TUSCANY ROSE 'JeT 2021 - ФАРМА „JACOPO BIONDI SANTI“
Цена
28,00 €
Logo
ПИНО ГРИЖИО
Цена
17,00 €
Logo
КАРДОНА
Цена
17,00 €
Logo
ГЕВУРЦТРАМИНЕР ЗАСТАНА
Цена
18,00 €
Logo
Проскоко
Цена
18,00 €
PROSECCO CASTELLALTA VALDOBBIADENE DOCG
20,00 €
Logo
BRUT FRANCIACORTA DOCG CUVEE N.7 - ФАРМА „LO SPARVIERE“
Цена
28,00 €
Logo
РОЗЕ СЕУШТЕ
Цена
9,00 €
Logo
Верментино
Цена
9,00 €
Logo
ПИНО ГРИЖИО
Цена
9,00 €
Logo
КАРДОНА
Цена
9,00 €
Logo
МОСКАТО
Цена
4,00 €
Logo
ДОЦНА ЖЕТВА
Цена
4,00 €
Logo
ЕСПРЕСО / БЕЗ КОФЕИН / КАФЕ ОД јачмен
Цена
1,50 €
Точни или двојни
2,50 €
Точни или двојни
2,50 €
Logo
АМЕРИКАНСКО КАФЕ
Цена
2,00 €
Logo
КАПУЧИНО / КАФЕ И МЛЕКО / МЛЕКО / МЛЕКО МАКИЈАТО
Цена
3,00 €
Logo
ТИ
Цена
2,00 €
Logo
БИЛНИ ИНФУЗИИ: НАНЕ, ЖИВОТ, АХИЛЕА, МЕЛИСА
Цена
4,00 €
Logo
НАЦИОНАЛНО АМАРИ / ГРАПА / ЛИМОНЧЕЛО
Цена
4,00 €
Logo
ЛОКАЛЕН ЗАНАЕТСКИ АМАРИ
ЦЕНОБИУМ, ИМПЕРИЈАЛ, СТИЛА, ВЕРБЕНА
Цена
5,00 €
Logo
Барикадирана грапа
Цена
5,00 €