Piazza Duomo 2 - Milano
3471296694
food
Image
Tartare viçi
me croutons dhe salcë mustardë në anën. Ne rekomandojmë një gotë Rosso Mandorla Martinez në ...
çmim
12.00 €
Gotë
5.00 €
Shishe
25.00 €
Image
Cod i krijuar
shoqërohet me perime të sezonit të marinuar
çmim
10.00 €
Image
Polentinë me kërpudha
12.00
Image
Sallatë verore
me vaj ulliri ekstra të virgjër, mocarela, ullinj të zi dhe domate qershi
çmim
8.00 €
Image
Kupa polenta dhe chilli
meze vegjetariane, me polenta, spec djegës, shall, qepë, parmigiano reggiano
çmim
12.00 €
Image
Millefeuille bukë me proshutën castegnato dhe artichokes në vaj
i fabrikës së proshutave marniga, një prodhues i njohur në qendrën historike të castegnato
çmim
10.00 €
Image
Felinë
Felinë, copa, proshutë e gjallë, proshutë, perime të ëmbla dhe të tharta
Image
Asiago, parmixhano, taleggio, zola, mustardë
çmim
14.00 €
Image
Supë me qepë dhe domate
me qepë bionde, domate bakri, vezë, vaj ulliri ekstra të virgjër
çmim
13.00 €
Image
Bukë kafe dhe supë leek me salmon të tymosur
me bukë të zezë integrale, supë perimesh, fileto salmoni të tymosur, patate, parmixhano, arra, ...
çmim
15.00 €
Image
Spageti me hudhër, vaj dhe djegës
çmim
10.00 €
Image
Testaroli me pesto
Lunigiana testaroli me pesto borziloku
çmim
14.00 €
Image
çorbë
Patate, presh, karrota, selino, kungull (tul), kungull i njomë, lakër, dardhë ose dardhë, domate...
çmim
10.00 €
Image
Linguine me karavidhe
Linguine Felicetti e shkruar organikisht me karavidhet
çmim
20.00 €
Image
Petë të faktorit
Tagliatelle me ragu zogu me fasule të reja
çmim
14.00 €
Image
Mbathje deti
Tortelli i mbushur me karamel deti, dhe barishte në kulis domate të verdha dhe pluhur kaperi
çmim
18.00 €
Image
Lasagna bolognese
çmim
15.00 €
Image
Burger qiqra me spinaq të sautuar dhe majonezë Wellness
çmim
12.00 €
Image
Mbretëresha e troftës
Biftek troftë mbretëreshe me perime të lagura të bardha dhe thjerrëza të kuqe Lugana
çmim
18.00 €
Image
Gjoks pule i pjekur në skarë
çmim
14.00 €
Image
Ushqim deti të skuqur
Tempura e kallamar, karkaleca dhe perime
çmim
18.00 €
Image
Mish viçi të prerë me bimë të imëta
çmim
16.00 €
Image
Turqia milaneze
çmim
14.00 €
Image
Sechuan i ftohtë
Krem bavarez me piper Sechuan dhe kajsi me krem kos
çmim
6.00 €
Image
Kuinoa e ëmbël
Parfait mjaltë në meshë quinoa çokollatë dhe salcë mente me luleshtrydhe
çmim
8.00 €
Image
Tiramisu tradicionale
çmim
6.00 €
Image
çmim
12.00 €
çmim
5.00 €
çmim
25.00 €
Image
çmim
12.00 €
Image
Image
çmim
14.00 €
Image
çmim
13.00 €
Image
çmim
15.00 €
drinks
Image
Birrë artizanale në shishe
zgjedhjet më të mira në botë
300ml
5.00 €
500ml
7.00 €
Image
Marlborough sauvignon blanc 2018 - bay me re
rrushi: 100% sauvignon blanc - alkooli: 12.5%
Kupë
6.00 €
Shishe
35.00 €
Image
Verdicchio di matelica doc 2017 - la monacesca
rrushi: 100% verdicchio - alkooli: 13.5%
Kupë
5.00 €
Shishe
25.00 €
Image
Lugana DOC
trebbiano di lugana 100% - alkooli: 12.5%
Kupë
5.00 €
Shishe
20.00 €
Image
Ca 'del bosco "cuvée prestige"
franciacorta docg - hardhitë: 75% shardhë, 10% pinot i bardhë, 15% pinot i zi - alkooli: 12.5%
Kupë
8.00 €
Shishe
40.00 €
Image
Nero d'avola doc "cartagho" 2016 - mandrarossa
emërtimi: sicilia doc - rrushi: nero d'avola 100% - alkooli: 14%
Kupë
5.00 €
Shishe
20.00 €
Image
Unë rënkova
Kupë
7.00 €
Shishe
40.00 €
Image
Kapuçin
italian
çmim
1.50 €
Image
Kafe espresso
Qetë
1.00 €
Gjatë
1.00 €
Njolla
1.00 €
Maroken
1.50 €